[ من با خودم ]

::وبلاگ های شکمی::

بحث بحث این نیست که من بنویسم یا ننویسم. با نوشتن چه گلی بر سر ادبیات زده ام که با ننوشتن این گل پژمرده بشود؟

محسن حاتمی  عزیز می گفت:" زمانی مد بود وقتی پسرها میخواستند با دختری دوست شوند شماره تلفن میدادند. بعد از مدتی ایمیل اضافه شد و حالا آدرس وبلاگ" .

بماند که من به شخصه تا حدودی با این قضیه به مشکل خوردم اما حالا که حدود دو سال از اون برخورد میگذرد با چشم پوشی از یکسری  دوستان  میشود همه را جزو این قشر قرار داد. نگاهی اجمالی به مطالب مندرج در وبلاگ ها نشانه ایست بر این مدعاست.

همیشه رسم براین بوده است بزرگترها سرمشق کوچکترها باشند. ... اما هر سال  دریغ از سال قبل.

 با نگاهی به وبلاگ ها یی که عمر بیشتری دارند به راحتی میشود  حد اقل رد پای ادب را دید... . ادامه ی امای نیامده را خودتان میتوانید بخوانید.

همه ی این بحث ها که بی مقدمه هم شروع شدند باید تا جایی رعایت شوند مثل یک قانون الینه شده. و در وبلاگ های ادبی بیشتر. اما درست برعکس این روند دیده میشود. یعنی درست این مشکلات بیشتر در این وبلاگ ها به چشم میخورد.

من نوشتن وبلاگ را یک تعامل میدیدم وشاید میبینم  و این گستره تا جایی باز است که میتواند از این فضای مجازی بیرون بیاید تا در راستای یک آموزش ما زندگی را بیازمائیم. آنهم در کشوری مثل ایران که فقط ایران میتواند مثل ایران باشد با کمی ها و کاستی هایی که سالهاست در حال به پایان رسیدن است. در دنیایی به نام دنیای مجازی!

شاید دوستان با شتابی به جلو درحرکتند من سالها از آنها دور افتادم یا من یکی از اصحاب کهفم. ویا شاید های بسیار دیگر که البته چندان هم مهم نیست. بحث بحث این نیست که من بنویسم یا ننویسم. این ها حرف هایی استکه باید مینوشتم تا دوستان  به این فکر نکنند برای بازار گرمی نمی نویسم ها و خدا نگهدارهای من هر از چند گاهی تکرار میشود.

من فکر میکنم روند وبلاگ نویسی در ایران به سمت و سوی مطبوعاتمان میرود. که فعلا به شکم رسیده ونزدیک اند  روزهایی که  نشریات ما نشریات زیر شکمی هم بشوند.

حالا من بنویسم یا ننویسم؟ چه فرقی میکند.

سرآخر اینکه باید متذکر شوم که قبلا بسیاری از این کلمات استفاده کرده اند و به خاطر بسپارم و مجال آن نیست که نام آنهائی که از این کلمات استفاده کرده اند ببرم فرصت میخواهم بدون ذکر منبع کلمات از آنها استفاده کنم!

 

 ...

نویسنده : سعید کیائی : ٥:٠٦ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱٧ شهریور ۱۳۸۳
Comments نظرات () لینک دائم